Коваленко Анатолій Андрійович
    Новини
    Біографія
    Діяльність
    Публікації
    Фотоархів
    Зворотній зв’язок
Головна сторінка  >  Діяльність  >  Київрада  >  Рішення, підготовлені депутатом  >  Про затвердження Програми утилізації рослинних відходів у м. Києві на 2007-2010 роки 

Київрада
Робота депутата в комісіях
Рішення, підготовлені депутатом
Проекти рішень
Депутатські запити
Громадський фонд Святого Андрія Первозванного


Прес – релізи

«УДАРна толока» на Печерську

Протягом останніх двох тижнів з ініціативи депутата Київради від фракції «УДАР Віталія Кличка» Анатолія Коваленка члени Печерської районної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» прибирали подвір’я житлових будинків Печерського району від минулорічного та зимового сміття, фарбували бордюри внутрішньодворових проїздів, проводили скопування та дезінфекційну обробку вапном стовбурів дерев.  

«УДАРівці» Печерська привітали ветеранів зі святом Захисників Вітчизни

22 лютого в приміщенні Ради ветеранів Печерського району УДАРівці районної парторганізації привітали ветеранів Печерська із Днем Захисників Вітчизни.  

Анатолій Коваленко: “Ми хочемо бачити наше рідне місто таким, яким його бачив у своїх мріях Володимир Сосюра”

19 грудня ц.р. у приміщенні Будинку письменників відбулося нагородження лауреатів літературної премії імені Володимира Сосюри. В урочистостях взяли участь засновники премії: президент Громадського фонду Святого Андрія Первозванного Анатолій Коваленко, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, головний редактор газети «Літературна Україна» Сергій Коржак, член редколегії газети «Літературна Україна» Петро Перебийніс, творча громадськість столиці. А лауреатами премії стали: Сергій Гальченко, Борис Олійник, Михайло Сіренко та Василь Старун. 


Пошук »
Діяльність Київрада Рішення, підготовлені депутатом Про затвердження Програми утилізації рослинних відходів у м. Києві на 2007-2010 роки 

Про затвердження Програми утилізації рослинних відходів у м. Києві на 2007-2010 роки

Рішення № 732/1393 від 24 травня 2007 року

Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 2 статті 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", статті 21 Закону України "Про відходи", на виконання рішення Київської міської ради від 18.03.04 №90/1300 "Про затвердження порядку збирання та транспортування відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) у м. Києві", враховуючи розпорядження Київської міської державної адміністрації від 07.03.06 №379 «Про створення виробничих дільниць з утилізації листя та інших рослинних відходів» та з метою впровадження комплексної системи утилізації та глибокої переробки органічних відходів рослинного походження, створення сучасного виробництва поновлюваних видів палива та біоорганічних добрив Київська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму утилізації рослинних відходів у м. Києві на 2007-2010 роки згідно з додатком.

2. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):

2.1. вжити заходи щодо виконання заходів, передбачених Програмою,   затвердженою пунктом 1 цього рішення;

2.2. подавати Київській міській раді звіт про хід і результати виконання Програми, затвердженої пунктом 1 цього рішення.

3. Головному управлінню комунального господарства виконавчого органу
Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) при формуванні бюджетних  запитів  до  проектів  бюджету  м.   Києва  на  2008  та  наступні  роки включати до них потребу у видатках на виконання робіт,  передбачених Програмою утилізації рослинних відходів у м.  Києві на 2007-2010 роки, та надати до Головного управління економіки та інвестицій  виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) інвестиційні пропозиції щодо включення робіт, передбачених Програмою утилізації рослинних відходів у м. Києві на 2007-2010 роки, до проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2008 рік та наступні роки.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань екологічної політики.

Київський міський голова Л.Черновецький

ПОДАННЯ:

Голова Постійної комісії
з питань екологічної політики А.Коваленко

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення Київради «Про затвердження
Програми утилізації рослинних відходів у м. Києві»

Запропонований для розгляду проект рішення Київради передбачає затвердження Програми утилізації рослинних відходів у м. Києві, яка розроблена з метою забезпечення на території м. Києва утилізації відходів рослинного походження.

Зазначена програма розроблена ККО Київзеленбуд" спільно з Комунальною науковою установою "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста".

Дана Програма погоджена постійною комісією Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, першим заступником голови КМДА А.К. Голубченком, Головним фінансовим управлінням КМДА, Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в м. Києві, управлінням охорони навколишнього природного середовища КМДА, Головним управлінням комунального господарства, КО «Київзеленбуд, КНУ «НДІРоМ» та юридичним управлінням Київради.

Реалізація програми дасть можливість поліпшити екологічний стан міста шляхом впровадження сучасних технологій з переробки рослинних відходів у біодобрива та паливні брикети чи гранули, які можуть бути використані як добрива при проведенні агротехнічних робіт на об'єктах зеленого господарства та в якості біопалива при опаленні виробничих приміщень та тепличного господарства комунальних підприємств об'єднання "Київзеленбуд".

Обґрунтування проблеми:

Із настанням осінньої пори року в м. Києві загострюється проблема вивозу та утилізації опалого листя, обсяг якого сягає понад 100 тис. м3. Відповідно до правил благоустрою у м. Києві і вимог санітарних та протипожежних норм спалювання листя на території міста забороняється.

Крім того, загальний обсяг облікових деревинних відходів, отриманих внаслідок здійснення робіт по догляду за зеленими насадженнями комунальними підприємствами м. Києва (в т. ч. при проведення рубок догляду (освітлення, прочищення, проріджування, прохідних), санітарних рубок (вибіркових, суцільно санітарних, лісовідновних), рубок пов'язаних з реконструкцією малоцінних молодняків і похідних деревостанів, знесенням аварійних та фаутних дерев, обрізування сучків і частини живих нижніх гілок, видалення гілок і сучків, протипожежних обрізувань, догляду за підростом і підліском, ліквідації захаращеності, обрізування крони міських дерев та чагарників) - складає близько 164 тис. м3.

Сміттєприймальні полігони міста перевантажені, у зв'язку з чим рослинні відходи не приймають. Існуючі спеціальні території для компостування листя на підприємствах об'єднання "Київзеленбуд" вкрай обмежені і не забезпечують утилізацію листя навіть із власних територій.

У зв’язку із зазначеним вище і підготовлено Програму утилізації рослинних відходів в м. Києві.

Економічна ефективність створення виробничих дільниць з переробки рослинних відходів

В умовах обмежених фінансових ресурсів для забезпечення 100% переробки опалого листя та трави в м. Києві найбільш прийнятним з економічної та екологічної точок зору вбачається метод польового прискореного компостування у стосах (буртах) на відкритих або закритих майданчиках спеціальних ділянок компостування. В міру насиченості ділянок засобами механізації цей метод дає можливість реалізовувати широку гаму різних технологій і режимів компостування, забезпечити високій рівень рентабельності та високу якість кінцевої продукції.

Програма передбачає наступні етапи при впровадженні даного інвестиційного проекту для досягнення кінцевої мети - 100% комплексної переробки і утилізації відходів рослинного походження (опалого листя та трави тощо):

- на першому етапі (2007-2008 рр.) впровадити прискорене компостування на двох відкритих ділянках з обсягом 5 000 м3 на рік, залишивши в роботі площ існуючих ділянок  компостування з традиційною   технологією  з  доведенням загального обсягу компостування до З0 000 м3;

- на другому етапі (2008-2009 рр.) довести загальний обсяг компостуванні до 76 000 м3, розширити обсяги  прискореного  компостування   на  відкрити: ділянках  до  20 000 м3; на закритих площах - до 5 000  м3, а обсяг вермикомпостування - до 1 000 м3;

на третьому етапі (2009 - 2010 рр.) довести обсяги компостування т утилізації рослинних відходів до 100%, з яких прискорене компостування на відкритих  ділянках складатиме 50 000 м3,  на   закритих 15 000 м3, вермикультивування - до обсягу - 5 000 м3.

Технологічна етапність в переробці відходів листя, трави в компост полягає тому, що на першому етапі передбачена тільки  інтенсифікація   процес компостування на двох ділянках, а на другому-третьому перехід до переробок відходів листя, трави, хмизу за допомогою вермикультури та прискореного компостування не тільки на відкритих ділянках, а і в закритих приміщеннях.

Утилізація та переробка деревинних відходів має здійснюватися переважно по двом напрямкам:

паливо - дрова, паливні брикети та паливні гранули (пеллети);

виробництвом великої гамми будівельних матеріалів і конструкцій на основі: застосування технологій глибокої переробки деревинних відходів.

Паливні брикети використовують як побутове і комунальне паливо. Я паливо воно характеризується великим вмістом вуглецю та малим змістом сірки: шкідливих негорючих залишків і домішок. До переваг можна віднести низьку собівартість виробництва і невисоку зольність палива.

В останні роки в Західній Європі, США та Японії динамічно розвивається виробництво нового поновлюємого виду палива із деревинних відходів - паливні гранули (пеллет). Сьогодні ринок паливних гранул росте колосальними темпами майже 30 % на рік. В Європі деревинні гранули розглядають як «паливо майбутнього».

Теплотворна здатність пеллет складає 4>3 ' 4>5 кВт/кг, що в 1,5 разу більше ніж у деревини і близька до теплотворної здатності вугілля, горіння протії рівним шаром - як при горінні традиційних видів палива (газ, вугілля), при цьому шкідливі викиди в атмосферу мінімальні. При спалюванні 1600 кг паливних гранул виділяється стільки ж теплової енергії, як і при спалюванні:  1600 деревини; 478 м3 газу; 500 л дизельного палива; 675 л топкового мазуту.

На «пеллетах» успішно працюють комунальні котельні, промислові підприємства та електростанції достатньо великої потужності. При сучасному рівні цін на паливному ринку мінімальна відпускна ціна паливних гранул має бути: менше 320-360 грн. за тонну при собівартості виробництва однієї тонни продую на рівні 190-220 грн.

При існуючих цінах на електроенергію, опалювати житлові і виробничі приміщення пеллетами в 2,5 - 3 рази дешевше, ніж електрикою. Оптова вартість однієї тонни пеллет в Європі складає 75~юо Євро.

При переробці тільки 50% обсягів деревини, що утворюється в результаті господарської діяльності комунальних підприємств м. Києва (ЛПГ і КП УЗН паливні гранули, валовий дохід від їх реалізації складе, принаймні 10-12 млн. гривень на рік, що в два рази більше існуючих грошових надходжень від реалізації деревини.

Можливі доходи від реалізації паливних гранул, що могли б бути вироблені деревинних відходів, які сьогодні взагалі не використовуються, а це 41 006 мз а 16,4 тис. т, по обережним розрахункам складають 5 600,0 тис. грн. або практично дорівнюють сьогоднішнім валовим доходам від реалізації деревина на дрова.

Найбільш економічно  та  екологічно обґрунтованим є розташування площах Святошинського (у Оболонському районі м. Києва) та Дарницького Деснянському районі м. Києва) лісопаркових господарств двох виробництв (цех: потужністю по 15 ооо тис. мз переробки деревинних відходів на рік. Плановий обсяг випуску товарної продукції - паливних гранул при цьому складе 12,0 тис. загальною вартістю по відпускним цінам - 4 200 тис. грн.

Вартість повного комплекту технологічного обладнання виробниче потужністю і тонна готової продукції на годину, (з урахуванням витрат і транспортування, монтаж та налагодження) складає 1900,0 тис. грн. Для розміщення одного виробництва необхідно виробничі приміщення  загальною площею 1 100 – 1 200 м2.

Окупність першої черги інвестиційного проекту складе 12-15 місяців.

На другому етапі (2008 - 2009 рр.) планується:

довести потужність цехів (міні-заводів) по переробці деревинних відходів до 60,0 тис. м3 або 24,0 тис. т на рік;
впровадити технологічну лінію по глибокій переробці деревинних відходів; виробничою потужністю переробки 4,0 тис. м3 сировини на рік.

На третьому етапі (2009 - 2010 рр.): довести переробку деревинних відходів до 100% з перепрофілюванням цехів глибокої переробки деревинних відходів н продукцію, що має найбільший попит на ринку.

Сумарні інвестиції в основний капітал для створення виробничих потужностей для комплексної переробки та утилізації органічних відходів рослинного походження (переробка та утилізації деревини та деревинних відходів, опалого листя та трави) згідно попередніх розрахунків складуть 24 430 тис. грн., в тому числі по першому етапу - 4 080 тис. грн.; по другому - 7050 тис. грн.; по третьому - 13 300 тис. грн.

Очікувані строки окупності по всіх інвестиційних проектах щодо створення виробничих потужностей для комплексної переробки та утилізації органічних відходів рослинного походження коливаються від 12 до зо місяців, що свідчить про значну інвестиційну привабливість та безумовну економічну доцільність.

Голова постійної комісії Київради
з питань екологічної політики А.Коваленко

24 травня 2007 року
  Зворотній зв’язок        Мапа сайту      
© Персональний сайт Анатолія Коваленко, 2008.
© Розробка сайту AMT, 2008.