Коваленко Анатолій Андрійович
    Новини
    Біографія
    Діяльність
    Публікації
    Фотоархів
    Зворотній зв’язок
Головна сторінка  >  Діяльність  >  Київрада  >  Проекти рішень  >  Про питання ефективного управління корпоративними правами територіальної громади міста Києва в господарських товариствах 

Київрада
Робота депутата в комісіях
Рішення, підготовлені депутатом
Проекти рішень
Депутатські запити
Громадський фонд Святого Андрія Первозванного


Прес – релізи

«УДАРна толока» на Печерську

Протягом останніх двох тижнів з ініціативи депутата Київради від фракції «УДАР Віталія Кличка» Анатолія Коваленка члени Печерської районної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» прибирали подвір’я житлових будинків Печерського району від минулорічного та зимового сміття, фарбували бордюри внутрішньодворових проїздів, проводили скопування та дезінфекційну обробку вапном стовбурів дерев.  

«УДАРівці» Печерська привітали ветеранів зі святом Захисників Вітчизни

22 лютого в приміщенні Ради ветеранів Печерського району УДАРівці районної парторганізації привітали ветеранів Печерська із Днем Захисників Вітчизни.  

Анатолій Коваленко: “Ми хочемо бачити наше рідне місто таким, яким його бачив у своїх мріях Володимир Сосюра”

19 грудня ц.р. у приміщенні Будинку письменників відбулося нагородження лауреатів літературної премії імені Володимира Сосюри. В урочистостях взяли участь засновники премії: президент Громадського фонду Святого Андрія Первозванного Анатолій Коваленко, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, головний редактор газети «Літературна Україна» Сергій Коржак, член редколегії газети «Літературна Україна» Петро Перебийніс, творча громадськість столиці. А лауреатами премії стали: Сергій Гальченко, Борис Олійник, Михайло Сіренко та Василь Старун. 






Пошук »
Діяльність Київрада Проекти рішень Про питання ефективного управління корпоративними правами територіальної громади міста Києва в господарських товариствах 

Про питання ефективного управління корпоративними правами територіальної громади міста Києва в господарських товариствах

Відповідно до  статей 237, 1000-1010 Цивільного кодексу України, частини першої статті 88 Господарського кодексу України, пункту 31 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  пункту 4 частини першої статті 22 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», статті 10 Закону України «Про господарські товариства» та з метою ефективного управління комунальною власністю територіальної громади міста Києва, Київська міська рада

ВИРІШИЛА:

 1. Уповноважені особи на здійснення функцій по управлінню корпоративними правами територіальної громади міста Києва затверджуються  Київською міською радою за поданням Київського міського голови за погодженням з постійною комісією Київради з питань власності та відповідними профільними постійними комісіями Київради. 


 2. Уповноважити Київського міського голову укладати з уповноваженими особами, зазначеними у пункті 1 цього рішення, договори доручення на здійснення функцій по управлінню корпоративними правами територіальної громади міста Києва. 


 3. Довіреність та завдання уповноваженій особі на здійснення функцій по управлінню корпоративними правами територіальної громади міста Києва щодо участі у загальних зборах господарських товариств надається Київським міським головою або за його дорученням заступником міського голови – секретарем Київради за пропозицією Головного управління комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).


 4. Уповноваженим особам на здійснення функцій по управлінню корпоративними правами територіальної громади міста Києва та особам, які представляють територіальну громаду міста Києва у органах управління господарських товариств, у статутному фонді яких є частка територіальної громади міста Києва надавати постійній комісії Київради з питань власності, відповідним профільним комісіям Київради, депутатським фракціям, групам Київради звіт про результати голосування з питань порядку денного та прийняті рішення загальними зборами, органами управління господарських товариств відповідно. 


 4. Затвердити типовий договір доручення на здійснення функцій по управлінню корпоративними правами територіальної громади міста Києва, згідно з додатком.


 5. Головному управлінню комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації):


5.1. Інформувати постійну комісію Київради  з питань власності   та відповідні профільні комісії Київради про проведення загальних зборів акціонерів (учасників), засідань наглядових, спостережних рад господарських товариств, у статутних фондах яких є частка територіальної громади  міста Києва, їх порядок денний в десятиденний термін з дня публікації в друкованих засобах масової інформації оголошення про проведення таких зборів або засідань. 


 5.2. Інформувати постійну комісію Київради з питань власності, відповідні профільні комісії Київради, депутатські фракції, групи Київради  про прийняті загальними зборами акціонерів (учасників) господарського товариства рішення та надавати зазначеним у цьому підпункті органам копії протоколів загальних зборів цих товариств та інших документів, пов’язаних з порядком денним зборів у десятиденний термін з дня їх проведення.


  5.3. Погоджувати  з постійною комісією Київради з питань власності та відповідними профільними комісіями Київради кандидатури осіб, які пропонуються до складу органів управління господарських товариств, у статутних фондах яких є частка територіальної громади міста Києва, не пізніше ніж за десять днів до проведення загальних зборів акціонерів (учасників) цих товариств.


 6. Київському міському голові в термін до 01.03.2009 подати на затвердження Київської міської ради кандидатури уповноважених осіб на здійснення функцій по управлінню корпоративними правами територіальної громади міста Києва. 


 7. Особи, уповноважені на здійснення функцій по управлінню корпоративними правами територіальної громади міста Києва після 26.03.2006, здійснюють свою діяльність відповідно до договорів доручення   в частині, що не суперечить цьому рішенню.  


 8. Визнати такими, що втратили чинність рішення Київради від 22.02.2007 № 165/828 «Про питання ефективного управління корпоративними правами територіальної громади м. Києва у господарських товариствах», рішення Київради  від 22.02.2007 № 168/829 «Про створення тимчасової контрольної комісії Київради з питань перевірки ефективності управління корпоративними правами міської громади у господарських товариствах».


 9. Це рішення офіційно оприлюднити у газеті Київської міської ради «Хрещатик».


 10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань власності та постійну комісію Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. 

 

Київський міський голова  Л.Черновецький

 

ПОДАННЯ:

Депутат Київради VІ скликання  А. Коваленко


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА


до проекту рішення Київської міської ради
“Про питання ефективного представництва територіальної громади в керівних органах управління господарських товариств, в яких є частка територіальної громади м. Києва”

1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення


Київська міська рада як власник пакетів акцій (часток) в статутних фондах господарських товариств повинна здійснювати контроль та реалізувати свої права акціонера (учасника), які передбачені чинним законодавством, а саме: брати участь в управлінні справами товариства, брати участь у розподілі прибутку товариства та одержувати його частку (дивіденди), одержувати інформацію  про діяльність товариства, отримувати для ознайомлення річні баланси, звіти товариства про його діяльність, протоколи зборів, інші права, передбачені законодавством і установчими документами товариства.


Проект розроблено з метою забезпечення ефективного представництва територіальної громади м. Києва в керівних органах управління господарських товариств, в яких є частка територіальної громади м. Києва та посилення контролю зі сторони депутатського корпусу за управлінням комунальними корпоративним правами.

2. Цілі та завдання прийнятого рішення


Цілі та завдання – ефективне представництво територіальної громади м. Києва в керівних органах управління господарських товариств, в яких є частка територіальної громади м. Києва шляхом безпосередньої участі у визначені напрямків діяльності господарських товариств.

3. Загальна характеристика і основні положення рішення


Проектом рішення передбачено:
- затвердження кандидатури осіб, які будуть уповноважені представляти територіальну громаду в керівних органах управління господарських товариств, в яких є частка територіальної громади м. Києва;
- отримання Київрадою та її органами інформації від виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) не пізніше ніж за 40 днів – про збори акціонерів, не пізніше ніж за 10 днів – про збори учасників, засідання Наглядових та Спостережних рад господарських товариств, в яких є частка територіальної громади, їх порядок денний та надавати свої пропозиції щодо голосування з питань порядку денного;
- отримання Київрадою від уповноважених осіб звіти про результати голосування з питань порядку денного та рішення, які ухвалили збори акціонерів (учасників), Наглядові та Спостережні ради господарських товариств.


4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання


Проект рішення розроблений відповідно до статті 143 Конституції України, пункту 4 статті 22 Закону України „Про столицю України – місто–герой Київ”, пункту 2 статті 15 Закону України „ Про Статут територіальної громади міста Києва” статті 25, підпункту 31 пункту 1 статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 10 Закону України „Про господарські товариства”, частини 1 статті 88 Господарського кодексу України, частини 3 статті 237 Цивільного кодексу України та відповідно до Регламенту Київради, затвердженого рішенням Київради від 14 червня 2006 року №14/14.

5. Фінансово-економічне обгрунтування


Реалізація проекту рішення не потребує додаткових витрат з бюджету міста Києва.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення
Прийняття рішення дозволить ефективно представляти інтереси територіальної громади м. Києва в керівних органах управління господарських товариств, в яких є частка територіальної громади м. Києва для посилення контролю та відповідно досягнення позитивних фінансово-економічних показників діяльності.


Депутат Київради  А.Коваленко

 

01 вересня 2008 року
  Зворотній зв’язок        Мапа сайту      
© Персональний сайт Анатолія Коваленко, 2008.
© Розробка сайту AMT, 2008.