Коваленко Анатолій Андрійович
    Новини
    Біографія
    Діяльність
    Публікації
    Фотоархів
    Зворотній зв’язок
Головна сторінка  >  Діяльність  >  Київрада  >  Робота депутата в комісіях  >  Звіт про роботу депутата в екологічній комісії Київради V-го скликання 

Київрада
Робота депутата в комісіях
Рішення, підготовлені депутатом
Проекти рішень
Депутатські запити
Громадський фонд Святого Андрія Первозванного


Прес – релізи

«УДАРна толока» на Печерську

Протягом останніх двох тижнів з ініціативи депутата Київради від фракції «УДАР Віталія Кличка» Анатолія Коваленка члени Печерської районної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» прибирали подвір’я житлових будинків Печерського району від минулорічного та зимового сміття, фарбували бордюри внутрішньодворових проїздів, проводили скопування та дезінфекційну обробку вапном стовбурів дерев.  

«УДАРівці» Печерська привітали ветеранів зі святом Захисників Вітчизни

22 лютого в приміщенні Ради ветеранів Печерського району УДАРівці районної парторганізації привітали ветеранів Печерська із Днем Захисників Вітчизни.  

Анатолій Коваленко: “Ми хочемо бачити наше рідне місто таким, яким його бачив у своїх мріях Володимир Сосюра”

19 грудня ц.р. у приміщенні Будинку письменників відбулося нагородження лауреатів літературної премії імені Володимира Сосюри. В урочистостях взяли участь засновники премії: президент Громадського фонду Святого Андрія Первозванного Анатолій Коваленко, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, головний редактор газети «Літературна Україна» Сергій Коржак, член редколегії газети «Літературна Україна» Петро Перебийніс, творча громадськість столиці. А лауреатами премії стали: Сергій Гальченко, Борис Олійник, Михайло Сіренко та Василь Старун. 


Пошук »
Діяльність Київрада Робота депутата в комісіях Звіт про роботу депутата в екологічній комісії Київради V-го скликання 

Звіт про роботу депутата в екологічній комісії Київради V-го скликання

Про роботу депутата на посаді голови  Постійної комісії Київради з питань екологічної політики  протягом 2006-2008 рр.

Рік
Кількість проведених засідань ПК
Кількість питань, розглянутих на засіданнях ПК
Кількість рішень, прийнятих сесіями Київради
Кількість кореспон- денції, яка надійшла на розгляд до ПК
Кількість рішень прийнятих за планом
Кількість рішень прийнятих поза планом
2006
16
252
4
709
3
1
2007
34
510
19
1254
7
12
2008
9
83
1
246
1
-
ВСЬОГО:
59
845
24
2209
10
13
 
Отже, ПК з питань екополітики:
 • проведено 59 засідань, на яких розглянуто 845 питань;
 • опрацьовано 2209 вхідних листів;
 • прийнято на сесіях Київради 23 рішення за поданням екологічної комісії;
 • не підтримано депутатською більшістю 6 (5) проектів рішень Київради, які передбачали ускладнення процедури передачі земельних ділянок на територіях зелених зон, відміни рішення, яким майже в 9 разів зменшено площу ЛЗМЗ «Жуків острів», ускладнення процедури знесення зелених насаджень, та відміни ще ряду рішень, які були прийняті з порушенням природоохоронного законодавства.
Також, ПК з питань екологічної політики згідно вимог Регламенту підготовлено 3 проекти рішень (нова редакція програми «Екологія транспорту», заповідання нових об’єктів, надання дозволу на користування надрами), які не можуть бути затверджені у зв’язку з відсутністю пленарних засідань.
 
На своїх засіданнях постійна комісія Київради з питань екологічної політики значну увагу приділяє розгляду та вирішенню питань, що стосуються:
 • полігону твердих побутових відходів № 5 (ТПВ № 5);
 • бортницької станції аерації:
 • будівництва сміттєспалювального заводу (ТЕЦ на відновлювальному паливі);
 • заповідання нових територій та об’єктів.
Рішення, підготовлені за поданням постійної комісії Київради з питань екологічної політики та затверджені сесією Київської міської ради V скликання, їх коротка характеристика (24):
 
1.  Про затвердження Переліку першочергових заходів з реалізації Екологічної Угоди Міст на 2006 - 2011 роки (рішення Київради від 31.10.06 № 117/174).
 
Виконання рішення – це виконання зобов’язань м. Києва перед світовою спільнотою та можливість мати преференції від світових фінансових структур на кредити для виконання природоохоронних заходів спрямованих на реалізацію Міжнародної Екологічної Угоди Міст підписаної на Всесвітній конференції під егідою Організації Об’єднаних Націй (ООН), з нагоди святкування Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища у м. Сан-Франциско (Сполучені Штати Америки) 5 червня 2005 року.
 

2.  Про погодження товариству з обмеженою відповідальністю «Субос-Україна» надання спеціального дозволу на користування підземними водами з артезіанської свердловини № 1-Е, розташованої на вул. Виборзькій, 78 у Солом’янському районі м. Києва (рішення Київради від 31.10.06 № 116/173).

Рішення підготовлено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2006р. №168 про затвердження Порядку надання у 2006 році спеціальних дозволів на користування надрами, п. 8 якого передбачено, що питання отримання дозволу на користування надрами обов’язково узгоджується з органами місцевого  самоврядування.
 
3.  Про оголошення парком-памяткою садово-паркового мистецтва та комплексною пам’яткою природи місцевого значення територій та об’єктів (рішення Київради від 21.12.06 № ).
 
З метою розвитку заповідної справи столиці та збереження природних комплексів міста  оголошено:
 
Парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення “Наводницький парк”.
 
Комплексною пам’яткою природи місцевого значення “Літописні гори”.
 

4.  Про затвердження Регіональної схеми формування екологічної мережі у м. Києві (рішення Київради від 28.12.06 № ).

Рішення підготовлено з метою створення екологічної мережі м. Києва: для збереження територій з найбільш неушкодженими природними ландшафтами,  поліпшення умов для формування та відновлення довкілля, підвищення природно-ресурсного потенціалу, збереження ландшафтного та біологічного різноманіття, місць оселення та зростання цінних видів тваринного та рослинного світу, генетичного фонду, шляхів міграції тварин через поєднання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, а також інших територій, які мають особливу цінність для охорони навколишнього природного середовища і відповідно до законів та міжнародних зобов’язань України підлягають особливій охороні.

Видання такого рішення дозволить посилити природоохоронну роботу у місті, буде сприяти збереженню та відновленню природних ресурсів і генофонду, регулювати і компенсувати негативні зміни в екосистемах, а також сприяти в комплексі з іншими природоохоронними заходами підтриманню екологічної рівноваги і створенню сприятливого середовища для життя та здоров’я населення міста.
 
5.  Про затвердження  основних напрямків охорони навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки життєдіяльності в м. Києві (Рішення КМР від 25.01.07 № 5/665).
 
Мета рішення:
Зобов’язати виконавчий орган Київради (Київську міську державну адміністрацію) керуватися Основними напрямками ОНПС при підготовці загальноміських програм, що сприятиме реалізації тих заходів, які дозволять суттєво покращити екологічну ситуацію у місті. 
 
Забезпечення реалізації міської екологічної політики щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та запобігання його забрудненню в процесі соціально-економічного розвитку міста, шляхом розробки і впровадження системи цільових заходів.
 
Загальна характеристика та основні положення проекту рішення.
 
У відповідності з даним рішенням визначаються пріоритетні напрямки щодо розв’язання проблем з охороною навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки життєдіяльності у м. Києві:
 • проблеми утворення, збирання та утилізації відходів;
 • розвиток промислового комплексу міста на інноваційній основі;
 • розвиток промислового комплексу міста на інноваційній основі;
 • створення та забезпечення належної системи постачання чистої питної  води;
 • розробка основних засад енергетичної політики в промисловому    комплексі міста з урахуванням політичних та екологічних аспектів;
 • збереження біологічного та ландшафтного біорізноманіття;
 • інформування громадськості про стан навколишнього середовища.
Основним у запропонованому проекті рішення є затвердження та  впровадження екологічних індикаторів (індикатори сталого розвитку), відповідно до яких повинні розроблятися та контролюватись міські програми.
 
6.  Про затвердження переліку природоохоронних заходів у м. Києві у 2007 році (Рішення КМР від 15.03.07 № 256/917).
 
Мета рішення:
Затвердження Переліку природоохоронних заходів, на які виділяються кошти Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища. Виконання рішення дозволяє продовжити роботи щодо подальшого оздоровлення довкілля, поліпшення екологічного та санітарного стану столиці.
 
У відповідності з затвердженим Переліком у   2007  році виділено кошти для фінансування природоохоронних заходів з Київського міського фонду охорони  навколишнього   природного   середовища   обсягом  10 179, 1 тис.грн.
 
В тому числі виділено 895,25339 тис.грн. на проведення заходів щодо забезпечення еколого-просвітницької та виховної роботи та 10% коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено для . здійснення непередбачених видатків, пов’язаних з природоохоронною діяльністю, що не носить постійного характеру і не могла бути передбаченою під час складання щорічного переліку природоохоронних заходів
 
7.  Про затвердження  Положення щодо інформування громадськості міста Києва про стан забруднення навколишнього природного середовища (Рішення КМР від 22.02.07 № 167/828).
 
Мета рішення:
Забезпечення широкого доступу населення до екологічної інформації, а також виконання положень Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, законів України "Про охорону навколишнього природного середовища",  "Про інформацію" та Конституції України.
 
Постановою Верховної Ради України “Про інформування громадськості з питань, що стосуються довкілля” рекомендовано органам місцевого самоврядування забезпечити щоквартальне інформування населення через засоби масової інформації про:
 • об'єкти, які є найбільшими забруднювачами навколишнього природного середовища;
 • екологічно небезпечні аварії та надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, дії, які можуть вживатися громадянами для зменшення їх впливу на здоров'я людей та довкілля, а також про заходи, що вживаються для подолання і ліквідації наслідків таких аварій та надзвичайних ситуацій.
На виконання зазначеної постанови було розроблено проект Положення щодо інформування громадськості міста Києва про стан забруднення навколишнього природного середовища.
 
Положення регулює порядок надання екологічної інформації про об’єкти, які є найбільшими забруднювачами,
процедуру інформування про надзвичайні ситуації, пов’язані із забрудненням навколишнього природного середовища, надає форму запиту про екологічну інформацію.
 
8.  Про затвердження Програми утилізації рослинних відходів у м. Києві (Рішення КМР від 24.05.07 № 732/1393).
 
Мета рішення:
Затвердження Програми утилізації рослинних відходів у м. Києві, яка розроблена з метою забезпечення утилізації відходів рослинного походження.
 
Реалізація програми дасть можливість поліпшити екологічний стан міста шляхом впровадження сучасних технологій з переробки рослинних відходів у біодобрива та паливні брикети чи гранули, які можуть бути використані як добрива при проведенні агротехнічних робіт на об'єктах зеленого господарства та в якості біопалива при опаленні виробничих приміщень та тепличного господарства комунальних підприємств об'єднання "Київзеленбуд".
 
9. Про затвердження  проектів прибережних  захисних смуг водних об’єктів та  схем зовнішніх меж прибережних захисних смуг об’єктів водного фонду у районах  м. Києва (Рішення КМР від 15.03.07 № 253/914).
 
Мета рішення:
Визначення на території м. Києва земель з обмеженою господарською діяльністю – прибережних захисних смуг (надалі ПЗС), їх розмірів і зовнішніх меж для підтримання сприятливого гідрологічного та гідрохімічного режимів, поліпшення санітарного стану і раціонального використання водних ресурсів як р. Дніпра, так і малих річок та водойм.
 
Очікуваним результатом встановлення прибережних захисних смуг з обов’язковим дотриманням вимог щодо землекористування на цих землях є відновлення водності та поліпшення якості води р. Дніпро, малих річок та водойм, запобігання їх забрудненню, екологічним катастрофам та збереження природних ландшафтів.
 
10.  Про погодження Державному підприємству «Санаторій «Конча-Заспа» надання спеціального дозволу на користування підземними водами з артезіанських свердловин, розташованих на Столичному шосе, 215 у Голосіївському районі м. Києва (Рішення КМР від 25.01.07 № 6/667).
 
11.  Про погодження ВАТ «Київський радіозавод» надання спеціального дозволу на користування підземними водами з 6 артезіанських свердловин, розташованих на вул. Бориспільській,9 у Дарницькому районі м. Києва (Рішення КМР від 15.03.07 № 255/916).
 
12.  Про погодження закритому акціонерному товариству «Фармацевтична фірма «Дарниця» надання спеціального дозволу на користування підземними водами з 4 артезіанських свердловин, розташованих на вул. Бориспільська, 1З у Дарницькому районі м. Києва (Рішення КМР від 25.10.07).
 
13.  Про погодження Державному підприємству «Київський авіаційний завод Авіант» надання спеціального дозволу на користування підземними водами з 9 артезіанських свердловин, розташованих на проспекті Перемоги, 100/1 у Святошинському районі м. Києва (Рішення КМР від 08.11.07).
 
14.  Про оголошення комплексними пам’ятками природи місцевого значення територій та об’єктів», а саме: природних об’єктів «Дніпрові кручі» та «Замкова гора» (Рішення КМР від 15.03.07 № 254/915).
 
З метою розвитку заповідної справи столиці та збереження природних комплексів міста.
 
15.  Про надання статусу скверу земельній ділянці площею 0,39 га по провулку Козловського, 6-8 у Печерському районі м. Києва (Рішення КМР від 22.02.07 № 166/827).
 
З метою розвитку заповідної справи столиці та збереження природних комплексів міста.
 
16.  Про надання статусу скверу земельній ділянці площею 0,19 га по вул. Милославській, 23Г у Деснянському районі м. Києва (Рішення КМР від 15.03.07  № 341/1002).
 
З метою розвитку заповідної справи столиці та збереження природних комплексів міста.
 
17.  Про визначення необхідності розробки та затвердження Київської міської програми «Моніторинг зелених насаджень в м. Києві» (Рішення КМР від 15.11.07 № 1212/4045).
 
18.  Про затвердження Положення про Головне управління контролю за благоустроєм міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (Рішення КМР від 25.01.07 № 7/668).
 
19.  Про внесення доповнень до Переліку природоохоронних заходів у м. Києві для фінансування з міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2007 році, затвердженого рішенням Київради від 15.03.2007 №256/917 (Рішення КМР від 01.11.07 № 1104/3937).
 
20.  Про затвердження Київської міської програми енергозбереженя, режиму економії енергоресурсів підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування (Рішення КМР від 22.11.07 № 1259/4092).
 
21.  Про затвердження Схем водопроводу і каналізації міста Києва на період до 2020 року (Рішення КМР ).
 
22.  Про затвердження Схем розміщення бюветних комплексів міста Києва на період до 2020 року (Рішення КМР).
 
23.  Про затвердження Схеми розміщення громадських туалетів із застосуванням туалетних модулів у м. Києві (Рішення КМР 15.11.07).
 
24.  Про погодження відкритому акціонерному товариству «Київмедпрепарат» надання спеціального дозволу на користування підземними водами з 2 артезіанських свердловин, розташованих на вул. Саксаганського, 139 у Шевченківському районі м. Києва (рішення КМР від 24.01.08 № 66/4538).
 
Проекти рішень Київради, які були підготовлені ПК з питань екполітики, але не підтримані депутатською більшістю Київради V скликання або окремими комісіями Київради:
 
1.  Про питання ефективного управління корпоративними правами територіальної громади м. Києва в господарських товариствах.
 
Мета:
Забезпечення ефективного представництва територіальної громади м. Києва в керівних органах управління господарських товариств, в яких є частка територіальної громади м. Києва та посилення контролю зі сторони депутатського корпусу за управлінням комунальними корпоративним правами.
 
Проектом рішення передбачалося:
 • затвердження кандидатури осіб, які будуть уповноважені представляти територіальну громаду в керівних органах управління господарських товариств, в яких є частка територіальної громади м. Києва;
 • отримання Київрадою та її органами інформації від виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) не пізніше ніж за 40 днів – про збори акціонерів, не пізніше ніж за 10 днів – про збори учасників, засідання Наглядових та Спостережних рад господарських товариств, в яких є частка територіальної громади, їх порядок денний та надавати свої пропозиції щодо голосування з питань порядку денного;
 • отримання Київрадою від уповноважених осіб звіти про результати голосування з питань порядку денного та рішення, які ухвалили збори акціонерів (учасників), Наглядові та Спостережні ради господарських товариств.
2.  Про відміну рішення Київської міської ради від 28.09.06 № _____/______ «Про передачу земельної ділянки товариству індивідуальних забудовників «Десенка» для будівництва житлових будинків котеджного типу з об’єктами соціально-побутового призначення між с. Троєщина та р. Десенка у Деснянському районі» (питання обговорювалось у сесійній залі, рішення не прийнято).
 
Мета:
Даний проект рішення підготовлений у зв’язку з тим, що при винесенні питання про відведення даної земельної ділянки було порушено ряд рішень Київради, процедуру винесення проекту рішення на сесію Київради та не враховано висновок профільної комісії (ПК з питань екологічної політики є профільною, оскільки територія земельної ділянки повністю відноситься до «зеленої зони») та профільних управлінь КМДА. Рішенням передано 11 га земель зеленої зони для приватної котеджної забудови.

3.  Про внесення доповнень до рішення Київради від 15.07.04 № 457/1867 «Про врегулювання процедури передачі в користування земельних ділянок в м. Києві».

Мета:
Забезпечення дотримання норм чинного природоохоронного законодавства та заборона передачі територій визначених Програмою розвитку зеленої зони та концепцією формування зелених насаджень в центральній частині міста (дотримання вимог рішення КМР від 19.07.05 № 806/3381).

Заборона винесення на розгляд сесії Київради питань щодо від доводу земельних ділянок за рахунок зелених зон без погодження екологічної комісії.
 
4.  Про відміну рішення Київради від 12.07.07 № 1053/1714 «Про створення Головного управління зеленого господарства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)» (питання обговорювалось у сесійній залі, рішення не прийнято).
 
Мета:
Усунення порушень. Рішення прос створення Головного управління було прийняте з порушенням діючого Регламенту роботи Київради.
5.  Про відміну рішення Київради від 22.08.07 № 162/1996  «Про питання створення ландшафтного заказника місцевого значення «Жуків острів».  (питання обговорювалось у сесійній залі, але рішення не прийнято).
 
Мета:
Забезпечення дотримання норм чинного природоохоронного законодавства:
 • збереження меж Ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків» на площі 1630 га;
 • не допущення ситуації, коли територія, яка не увійшла у запропоновані 196 га меж ландшафтного заказника місцевого значення Острів Жуків, буде використана для забудови;
 • збереження цілісного природного комплексу Ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків»,
 • захищення всієї його території від забудови;
 • забезпечення дотримання Законів України: «Про природно-заповідний фонд України», «Про Екомережу», «Про Червону книгу України».
6.  Про окремі організаційні питання щодо видалення зелених насаджень на території м. Києва (питання обговорювалось у сесійній залі 25.10.01, рішення не прийнято).
 
Мета:
Значно ускладнити процедуру знесення зелених насаджень у Києві.
 
Постійною комісією Київради з питань екологічної політики для винесення на сесію Київської міської ради V скликання у 2008 році підготовлено 3 проекти рішень згідно вимог Регламенту (питання не затверджені у зв’язку з відсутністю пленарних засідань сесії):
1.  Про внесення зміни до рішення Київради від 29.11.01 № 157/1591  «Про затвердження Київської міської програми «Екологія транспорту» (проект)
 
Мета рішення:
Проект рішення передбачає затвердження скоригованих заходів Київської міської програми „Екологія транспорту", які забезпечать виконання зазначеної Програми з метою зменшення негативного впливу на довкілля міста автомобільного транспорту та покращання екологічної ситуації.
 
Проект Рішення погоджений:
Першим заступником голови КМДА Бассом Д.Я.
Начальником фінуправління КМДА Падалкою В.М.
ПК з питань транспорту
ПК з питань бюджетну
Начальником ГУ транспорту Шпильовий І.Ф.
Начальником УОНПС КМДА Трокоз В.А.
Начальником управління правової експертизи проектів рішень та розпоряджень секретаріату Київради Ярмолюк А.В.
 
Підготовлено для винесення на сесію згідно вимог Регламенту.
 
2.  Про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення у м. Києві (проект)
 
Мета рішення:
Оголошення пам’ятками природи місцевого значення об’єктів:
1.   «Сирецький Дуб», вул. Черкаська, 11.
2.   «Софіївські довгожителі», територія Софіївського заповідника.
3.   «Велетень заплави», по вул. Оноре де Бальзака.
4.   «Гнілецька верба», по вул. Деснянській.
5.   «Козацька верба», по вул. Димитрова.
6.   Розширення пам’ятки «Віковий ясен в пров. Лабораторному», пров. Лабораторний, 18.
 
Проект Рішення погоджений:
 
Начальником Держуапрвління екологі Прогнімак О.В.
Начальником ГУ земельних ресурсів КМД Муховиковим А.М.
Директором ККО «Київзеленбуд» Яворовським П.П.
Начальником управління правової експертизи проектів рішень та розпоряджень секретаріату Київради Ярмолюк А.В.
 
Підготовлено для винесення на сесію згідно вимог Регламенту.
 
3.  «Про погодження ВАТ «Техводсервіс» надання спеціального дозволу на користування підземними водами за допомогою 1 артезіанської свердловин, розташованої на вул. Дніпроводська, 1-а у Оболонському районі м. Києва» (проект)
 
Проект Рішення погоджений:
 
ПК з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу
Начальником УОНПС КМДА Трокоз В.А.
Начальником управління правової експертизи проектів рішень та розпоряджень секретаріату Київради Ярмолюк А.В.
 
Підготовлено для винесення на сесію згідно вимог Регламенту.
 
Також ПК з питань екополітики підготовлено 3 проекти рішень, які знаходяться на погодженні в інших постійних комісіях Київради:
 
1.  «Про затвердження переліку природоохоронних заходів у м. Києві у 2008 році». (проект)
 
Мета рішення:
Затвердження Переліку природоохоронних заходів, на які виділяються кошти Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища. Виконання рішення дозволяє продовжити роботи щодо подальшого оздоровлення довкілля, поліпшення екологічного та санітарного стану столиці.
 
Зволікання у прийнятті рішення спричинить невикористання бюджетних коштів на природоохоронні заходи.
 
Проект Рішення погоджений:
 
Начальником фінуправління КМДА Падалкою В.М.
Начальником УОНПС КМДА Трокоз В.А.
Знаходить на погодженні в Бюджетній ПК – комісія не засідає,  так як сесії Київради не плануються.
 
Для винесення на сесію згідно Регламенту необхідно погодження Бюджетної ПК і юридичного управління.
 
2.  Про затвердження  проектів прибережних  захисних смуг водних об’єктів та  схем зовнішніх меж прибережних захисних смуг об’єктів водного фонду у районах  м. Києва (Голосіївський, Дніпровський, Дарницький, Деснянський) (Проект)
 
Мета рішення:
Визначення на території м. Києва земель з обмеженою господарською діяльністю – прибережних захисних смуг (надалі ПЗС), їх розмірів і зовнішніх меж для підтримання сприятливого гідрологічного та гідрохімічного режимів, поліпшення санітарного стану і раціонального використання водних ресурсів як р. Дніпра, так і малих річок та водойм.
 
Очікуваним результатом встановлення прибережних захисних смуг з обов’язковим дотриманням вимог щодо землекористування на цих землях є відновлення водності та поліпшення якості води р. Дніпро, малих річок та водойм, запобігання їх забрудненню, екологічним катастрофам та збереження природних ландшафтів.
 
Для винесення на сесію необхідно отримати погодження ПК з питань земельних відносин, містобудування та архітектури та юридичного управління Київради.
 
3.  Про надання статусу скверу земельній ділянці площею 0,55 га, розташованій у межах вулиць Депутатської та Генерала Ватутіна у Святошинському районі м. Києва». (проект рішення Київради)
 
Мета рішення:
Надання  статусу скверу зеленій зоні площею 0,55га розташованій у межах вулиць Депутатської та Генерала Вітрука у  Святошинському районі м. Києва, прийняття зазначеного рішення підвищить рівень благоустрою і озеленення Святошинського району та позитивно вплине на загальний економічний стан міста.
 
Для винесення на сесію необхідно отримати погодження ПК з питань земельних відносин, містобудування та архітектури та юридичного управління Київради.
 
Заходи щодо усунень порушень природоохоронного законодавства:
Нажаль, у 2006-2008 роках депутатською більшістю було прийнято низка рішень про відведення земельних ділянок за рахунок територій визначених для охорони та розвитку Програмою зеленої зони м. Києва до 2010 року та концепцією формування зелених насаджень в центральній частині м. Києва, затвердженої рішенням Київради від 19.07.05 № 806/3381 без погодження (інколи, навіть, і без відома) з постійною комісією Київради з питань екологічної політики.
 
У зв’язку з цим, було направлено 12 звернень до прокуратури м. Києва, стосовно питань, прийнятих з порушенням природоохоронного законодавства на пленарних засіданнях сесії Київради (21.12.06; 25.01.07; 08.02.07; 22.02.07; 15.03.07; 24.05.07; 14.06.07; 26.06.07; 12.07.07; 22.08.07; 01.10.07; 21.12.07).
 
Із офіційно оприлюднених та наданих документів, за час діяльності Київської міської ради V скликання без погодження з постійною комісією Київради з питань екологічної політики, з грубим порушенням вимог Регламенту роботи Київради та вимог діючих рішень Київради було передано приватним структурам земельних ділянок із вилученням  з Програми розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень площею понад 1500 га (офіційно 1490,0448 га, в тому числі 1180,5401 га за 1 жовтня 2007 року). За неофіційними даними, лише 1 жовтня було роздано територій визначених для охорони Програмою зеленої зони площею понад 1770,000 га.
 
Постійна комісія вела велику роботу щодо аналізу розпоряджень Київського міського голови про надання дозволів на знесення зелених насаджень в місті.
 
За результатом встановлено, що Київським міським головою, лише в період з липня 2007 по квітень 2008 (період менше року),  надано дозволи на знесення:
8793 дерев,
6684 кущів,
62774 м2 газону.
 
Заяви щодо суспільно важливих екологічних питань.
Неодноразово, на пленарних засіданнях сесії Київради депутатами постійної комісії зазначалась необхідність збереження «зелених зон» (парків, скверів бульварів та ін) в столиці, винесення на розгляд пленарних засідань сесії Київради проектів рішень лише після погодження профільних комісій та з повним дотриманням вимог Регламенту.
 
Насамперед, йдеться про принципові земельні (екологічні) питання, вирішенню яких мали передувати досконалий аналіз ситуації фахівцями профільних комісій Київради та її виконавчого органу.
 
Враховуючи вищезазначену ситуацію, постійною комісією було підготовлено понад 10 заяв до засобів масової інформації та депутатів Київради з питань збереження територій природоохоронного і рекреаційного значення, врахування екологічної складової при прийнятті рішень та дотримання чинного законодавства.
 
Зокрема, це стосується рішень Київради про створення комунальних підприємств: «Труханів острів» та «Жуків острів», прийнявши які Київрада перетворила перспективні задуми міських екологів щодо збереження та подальшого екологічного розвитку дніпровських природних заказників у пряму загрозу приватизації та подальшої забудови значної частини територій візитних карток столичної природи.
 
Відповідно до рішення Київради «Про передачу земельної ділянки товариству індивідуальних забудовників «Десенка» для будівництва житлових будинків котеджного типу з об’єктами соціально-побутового призначення між с. Троєщина та р. Десенка у Деснянському районі», місто на безоплатній основі надало з земельного фонду столиці 11 га землі (зеленої зони) на Троєщині для будівництва 80 приватних будинків без врахування думки профільної постійної комісії Київради з питань екологічної політики щодо необхідності відхилення згаданого проекту рішення Київради до затвердження детального плану території (ДПТ) Троєщини і проведення громадських слухань стосовно котеджної забудови територій мікрорайону для всебічного врахування думки місцевої громади в цьому питанні .
 
А також:
“Київрада нехтує регламентом і елементарними нормами людської етики” - заява ДЕПУТАТА (Про порушення на сесійному засіданні 20.12.2007 р. норм Регламенту Київради та рішення Київради від 19.07.05 № 806/3381 «Про затвердження Програми розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста», вилучення 21 га та 29 га площ зелених насаджень загального користування, які були передбачені для збереження зазначеним рішенням).
 
Міська влада повинна дбати не стільки про висадку молодих саджанців, скільки про збереження існуючих багаторічних дерев” - заява ДЕПУТАТА (щодо закупівлі міською владою столиці 1000 саджанців лип та небажання більшості депутатів підтримати проект рішення, який би значно ускладнив процедуру знесення зелених насаджень у Києві, підготовлений Постійною комісією з питань екологічної політики. Також відмічено, що у питаннях захисту навколишнього природного середовища Києва основну увагу потрібно приділяти не стільки питанням посадки нових молодих саджанців, скільки недопущенню знищення живих багаторічних дерев). 
 
„Керівництво Київради, очевидно, має потяг до картярських ігор” - заява ДЕПУТАТА (про ведення пленарного засідання сесії 27.12.07 та про проект рішення, внесений з голосу, з грубим порушенням природоохоронного законодавства та Регламенту роботи Київради „Про зміну меж ландшафтного заказника місцевого значення „Пуща-Водиця”).
 
“Київраду не турбує вирубка зелених насаджень у місті” -  заява ДЕПУТАТА, голови постійної комісії (про не підтримку більшістю депутатами Київради на засіданні сесії 20.12.07 проект рішення „Про деякі питання щодо Порядку видалення зелених насаджень на території м. Києва”, який би дозволив значно ускладнити процедуру знесення зелених насаджень у Києві).
 
“Київрада відмовилась ускладнити процедуру знесення зелених насаджень у столиці” - заява ДЕПУТАТА, голови постійної комісії (Про не підтримку більшістю депутатами Київради на засіданні сесії 29.11.07 проект рішення „Про деякі питання щодо Порядку видалення зелених насаджень на території м. Києва”, який би дозволив значно ускладнити процедуру знесення зелених насаджень у Києві. Про стурбованість екологічної комісії стосовно ситуації, яка склалася у місті Києві щодо знесення великої кількості зелених насаджень без належного обґрунтування, аналізу ситуації фахівцями профільних комісій Київради та управлінь, підрозділів її виконавчого органу, та в першу чергу про необґрунтовано значну втрату з числа зелених легенів міста).
 
“Депутати Постійної комісії з питань екологічної політики ініціюватимуть збільшення території ландшафтного заказника „Жуків острів” для його збереження від забудови” - заява постійної комісії (про стурбованість ситуацією, що склалася навколо ландшафтного заказника „Жуків острів” на сесії Київради 22.08.2007 р., а саме ухвалення депутатською більшістю рішення «Про затвердження меж ландшафтного заказника місцевого значення «Жуків острів», за яким його площа зменшена майже в 9 разів та становитиме 196 га. ПК з питань екологічної політики ініціюватиме внесення змін до зазначеного рішення Київради з метою збільшення території заказника „Жуків острів” до науковообгрунтованих меж та недопущення його подальшої забудови).
 
“Депутати Постійної комісії з питань екологічної політики вимагають припинити знищення парку „Першотравневий” у Солом’янському районі столиці” - заява постійної комісії (про  стурбованість ситуацією, яка склалася у зв’язку із забудовою, а фактично - знищенням, парку «Першотравневий» у Солом’янському районі Києва).
 
“Депутати Постійної комісії з питань екологічної політики стурбовані зменшенням площ зелених зон міста” - заява постійної комісії (про стурбованість рішеннями, які були ухвалені Київрадою V-ого скликання за минулий рік її роботи та  звернення до депутатів Київради про доцільність збереження навколишнього середовища міста, в якому живемо). 
 
“Депутати Постійної комісії з питань екологічної політики стурбовані ситуацією щодо знищення зелених насаджень у столиці” - заява постійної комісії (про стурбованість ситуацією, що склалася останнім часом у місті Києві щодо порядку і обсягів знищення зелених насаджень столиці, а саме вихід розпоряджень голови Київської міської державної адміністрації від 10 та 16 серпня 2007 року (№1009, 1012, 1032, 1065), якими надано дозвіл на знесення 792 дерев, 80 кущів та 6493 кв. м газонів в центрі міста – у Печерському районі столиці).
 
“Депутати Постійної комісії з питань екологічної політики ініціюють рішення Київради, що суттєво ускладнить знищення зелених насаджень у столиці” -  заява постійної комісії (про стурбованість ситуацією, що склалася останнім часом у місті Києві щодо порядку і обсягів знищення зелених насаджень столиці, та ініціювання затвердження на черговій сесії Київради 29 листопада проекту рішення „Про деякі питання щодо Порядку видалення зелених насаджень на території м. Києва”, з метою врегулювання питань, пов’язаних з необґрунтованим на думку фахівців комісії знесенням зелених насаджень та збереження максимальної кількості зелених насаджень столиці, проведення експертизи доцільності знесення кожного дерева у м. Києві, інформування і погодження з громадськістю міста питань знесення зелених насаджень). 
 
Еколого-просвітницька діяльність постійної комісії Київради з питань екологічної політики.
Значну увагу приділяють депутати постійної комісії Київради  з питань екологічної політики еколого-просвітницькій діяльності в м. Києві. Збільшено обсяги фінансування з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища на проведення еколого-просвітницьких заходів у 2007 році.
 
З метою координації та покращення еколого-просвітницької діяльності серед мешканців столиці продовжується активна співпраця з КП «Київський міський Будинок природи».
 
На проведення просвітницьких та виховних природоохоронних заходів були виділено з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища було виділено
у 2006 році – було заплановано  438,026 тис. грн., профінансовано 370,587 тис.грн.
у 2007 році – було заплановано  895,25339 тис. грн., профінансовано 485,410 тис.грн.
у 2008 році – передбачено 969,86 тис. грн.
 
У 2008 році було проведено художню виставку екологічного та природоохоронного спрямування: «Жуків острів: спадщина майбутніх поколінь», яка спрямована на захист території острова Жуків.  

26 лютого 2008 року
  Зворотній зв’язок        Мапа сайту      
© Персональний сайт Анатолія Коваленко, 2008.
© Розробка сайту AMT, 2008.