Коваленко Анатолій Андрійович
    Новини
    Біографія
    Діяльність
    Публікації
    Фотоархів
    Зворотній зв’язок
Головна сторінка  >  Новини  >  Прес – релізи  >   „Громадському фонду Святого Андрія Первозванного – 10 років” 

Пряма мова
Прес – релізи
Виступи
Інтерв'ю


Прес – релізи

«УДАРна толока» на Печерську

Протягом останніх двох тижнів з ініціативи депутата Київради від фракції «УДАР Віталія Кличка» Анатолія Коваленка члени Печерської районної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» прибирали подвір’я житлових будинків Печерського району від минулорічного та зимового сміття, фарбували бордюри внутрішньодворових проїздів, проводили скопування та дезінфекційну обробку вапном стовбурів дерев.  

«УДАРівці» Печерська привітали ветеранів зі святом Захисників Вітчизни

22 лютого в приміщенні Ради ветеранів Печерського району УДАРівці районної парторганізації привітали ветеранів Печерська із Днем Захисників Вітчизни.  

Анатолій Коваленко: “Ми хочемо бачити наше рідне місто таким, яким його бачив у своїх мріях Володимир Сосюра”

19 грудня ц.р. у приміщенні Будинку письменників відбулося нагородження лауреатів літературної премії імені Володимира Сосюри. В урочистостях взяли участь засновники премії: президент Громадського фонду Святого Андрія Первозванного Анатолій Коваленко, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, головний редактор газети «Літературна Україна» Сергій Коржак, член редколегії газети «Літературна Україна» Петро Перебийніс, творча громадськість столиці. А лауреатами премії стали: Сергій Гальченко, Борис Олійник, Михайло Сіренко та Василь Старун. 


Пошук »
Новини Прес – релізи „Громадському фонду Святого Андрія Первозванного – 10 років” 

„Громадському фонду Святого Андрія Первозванного – 10 років”

Майже два тисячоліття тому над дніпровими схилами пролунало слово Святого апостола Андрія Первозванного: “Бачите ви горі сі. На сих горах засяє Благодать Божа, і буде місто велике, і церков багато побудує Бог…” Двадцять століть по тому – у квітні 1997 року – у небайдужих і закоханих у своє місто киян зародилася ідея: заснувати громадську організацію, назвавши її іменем Першоапостоладуховного засновника нашого древнього міста. Втілити цю ідею в життя взявся відомий громадський діяч, науковець, багатолітній голова центрального району столиці, її серця – старовинного Печерська – Анатолій Коваленко. 12 грудня 2007 року в „Українському домі” Громадський фонд Святого Андрія Первозванного підвів підсумки першого десятиліття своєї діяльності на благо Києва й киян.
 
Всебічна підтримка й сприяння розвиткові національної культури та мистецтва, відбудові історичних пам’яток та збереженню культурної спадщини Києва, реалізація різноманітних ініціатив самих киян – ось далеко неповний перелік завдань, які 10 років тому поставили перед собою засновники фонду.
 
Десятилітня історія копіткої і напруженої роботи фонду – це понад 500 благодійних заходів, близько 10 започаткованих фондом масштабних щорічних проектів, відбудовані історичні пам’ятки столиці, новозбудована площа Андрія Первозванного разом з пам’ятним знаком та церквою на честь Першоапостола, врешті-решт – це адресна допомога сотням киян, від яких на адресу фонду щодня надходить десятки листів з проханнями, пропозиціями, просто словами щирої людської подяки...
 
Безперечно, найголовніша подія у житті нашої громадської організації сталася у 2000 році: коштами фонду, спонсорів і меценатів, просто киян до 2000-ліття Різдва Христового споруджено й відкрито пам’ятний знак та церкву на честь Першоапостола, духовного провидця нашої столиці, які стали окрасою не лише Печерська, а й усього Києва. А деякий час по тому за ініціативи киян на карті столиці з’явилася площа Андрія Первозванного. Новозведену церкву освятили своєю присутністю мощі Святого апостола, які знаходились у Києві, в стінах Хресто-Воздвиженської церкви Києво-Печерської лаври десять днів серпня 2001 року. А пізніше, під час освячення новозбудованого храму, в ньому було закладено часточку мощів Першоапостола.  
 
А у 2004 році Фонд ініціював і реалізував проведення масштабних наукових досліджень про життя Першоапостола. Одним з результатів майже 6-місячної роботи творчої групи, яка відвідала усі історичні місця в Ізраїлі, Греції та Україні, пов’язані з іменем Першоапостола, став документальний фільм-дослідження „Благословення Апостола Андрія”, який був представлений широкому колу глядачів.
 
За глибоким переконанням засновників фонду все, що надбано в Києві упродовж століть працею й розумом багатьох поколінь наших попередників, треба зберегти і передати у спадок нащадкам. А тому із самого початку Громадський фонд Св. Андрія Первозванного зорієнтований насамперед на молодь – це їм, юним киянам, примножувати славу і велич української столиці в новому тисячолітті.
 
Ніщо не падає людині з неба, все досягається працею, розумом і наполегливістю. Саме на цих засадах фондом започатковано і успішно реалізовано міжвузівський конкурс “Студент Києва”. Сьогодні можна із впевненістю стверджувати, що фондом створено дієву програму підтримки талановитої молоді столиці, яка охоплює всі вузи, в тому числі й так звані “силові”. В свою чергу самі студенти характеризують фондівські конкурси, як незаангажовані та чесні, висловлюючи впевненість, що, приміром, диплом переможця конкурсу “Студент Києва” допоможе їм у майбутньому достойно працевлаштуватись. За всю історію проведення конкурсу в ньому взяли участь понад 5 тисяч студентів із 42 столичних вузів.
 
Розвитком молодіжних програм фонду стали конкурс, організований спільно з тижневиком „2000”, серед старшокласників на знання англійської мови “Знаєш рідну мову – вивчи англійську”, конкурс серед курсантів “силових” вузів столиці “Патріот”. Крім інтелектуальних організовує фонд і спортивні змагання. Популярними серед молоді міста стали Київські турніри з міні-футболу серед команд військових та цивільних вузів за Кубок Фонду, що проходять під гаслом “Молодь - за здоров’я, красу та радість життя”. Саме ці програми дають молоді можливість сповна виявити свої знання, кмітливість, здобути впевненість у власних силах, що так необхідно молодій людині при входженні у самостійне життя.
 
Цьому ж підпорядковані й інші видавничі, освітні, науково-практичні проекти та програми, з-поміж яких виокремлюється видання серії “Словники України”. У цій серії вже побачили світ вісім видань. За підтримки фонду вийшла з друку серія збірок поезій школярів та вчителів Печерська “Печерськом славиться столиця”. Кращих поетів року фонд увінчує літературною премією імені В.Сосюри “Любіть Україну!”, що була заснована редакцією газети „Літературна Україна”.
 
Громадський фонд Святого Андрія Первозванного повсякчас піклується про людей соціально незахищених – інвалідів, громадян похилого віку, ветеранів війни, самотніх. Та особлива турбота фонду – діти. Десять років поспіль за ініціативи Фонду організовуються благодійні новорічні та різдвяні вистави для дітей в Міжнародному центрі культури і мистецтв, Київському цирку, Театрі юного глядача на Липках, Київському палаці дітей та юнацтва, Київському драматичному театрі “Браво”. Понад 15 тисяч маленьких киян щороку відвідують такі заходи. Але новорічними святами турбота про них не обмежується. Для них – різноманітні конкурси й вікторини, а іноді й просто матеріальна допомога…
 
У червні 1999 року рішенням Ради фонду було засновано Відзнаку Громадського фонду Святого Андрія Первозванного. Нею вшановуються особистості, які зробили значний внесок у розвиток різних сфер життя нашої столиці. Сьогодні серед лауреатів Відзнаки фонду державні й громадські діячі, журналісти й меценати, письменники й книговидавці… 12 грудня стали відомі імена нових лауреатів. Ними стали Володимир Поляченко, Ірина Кресіна, Леонід Кравчук, Євгенія Ткаченко, Олена Каретник, Ніна Колпакова, Отець Володимир та Отець Віталій. 
 
Члени Фонду знають, що найбільше визнання їхньої діяльності – це подяка звичайних людей. Та окрім цього діяльність Фонду визнається і на державному рівні. За підсумками рейтингового голосування по здобуттю Загальнонаціональної премії «Людина року» Фонд ставав номінантом програми 1997, 2001 та 2006 років, а за підсумками 2002-го – лауреатом у номінації „Благодійна програма року”.
 
10 років Фонд незмінно і настійливо виконує своє суспільне призначення – служити реалізації пророцтва Апостола Андрія, і весь цей час його незмінним керівником та ініціатором багатьох добрих справ залишається Анатолій Коваленко.
 
Рішенням Координаційної Ради Благодійного фонду «Міжнародна Ліга прав дітей та молоді» Президента Громадського фонду Святого Андрія Первозванного нагороджено почесною відзнакою «Золоте серце», яка присуджується за великий внесок в розвиток демократії в Україні, захист прав та інтересів дітей і молоді, активну благодійну діяльність. Добрі справи Фонду також були оцінені Українською православною церквою, керівництвом нашої держави.
 
Підбиваючи підсумки 10-річної діяльності Фонду, можна з упевненістю сказати – є що згадати, чим пишатися, склалися традиції, які слід підтримувати, є плани, які необхідно реалізовувати заради майбутнього Києва і киян.
 
Костянтин Бричук. Тел./факс: 280-6341; e-mail: press@pechersk.kiev-city.gov.ua

Список осіб
нагороджених Відзнакою Громадського фонду Святого Андрія Первозванного
12 грудня 2007 року
 
  • За активну участь у створенні обличчя сучасного Києва Відзнакою Фонду нагороджується Почесний президент холдингової компанії „Київміськбуд”, народний депутат України Володимир Аврумович Поляченко

  • За розвиток теорії місцевого самоврядування Відзнакою Фонду нагороджується доктор політичних наук, професор Ірина Олексіївна Кресіна

  • За активну участь у програмах Фонду з розвитку патріотичного виховання молоді Відзнакою Фонду нагороджується начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Леонід Васильович Кравчук

  • За створення та розвиток благодійних програм Відзнакою Фонду нагороджується Генеральний директор компанії „Магнолія ТВ” Євгенія Володимирівна Ткаченко

  • За проведення наукового дослідження та створення документального фільму „Благословення Апостола Андрія” Відзнакою Фонду нагороджується режисер телеканалу „ГЛАС” Олена Василівна Каретник

  • За активну участь у роботах зі спорудження Церкви та пам’ятника Першоапостолу Андрію Відзнакою Фонду нагороджується голова релігійної громади Церкви Андрія Первозванного Ніна Михайлівна Колпакова

  • За добродійність та активну підтримку громадських ініціатив Фонду Андрія Первозванного Відзнакою Фонду нагороджується настоятель Церкви Андрія Первозванного Отець Володимир

  • За добродійність та активну підтримку громадських ініціатив Фонду Андрія Первозванного Відзнакою Фонду нагороджується настоятель Свято-Ільїнської церкви Отець ВІТАЛІЙ

12 грудня 2007 року
  Зворотній зв’язок        Мапа сайту      
© Персональний сайт Анатолія Коваленко, 2008.
© Розробка сайту AMT, 2008.