Коваленко Анатолій Андрійович
    Новини
    Біографія
    Діяльність
    Публікації
    Фотоархів
    Зворотній зв’язок
Головна сторінка  >  Новини  >  Інтерв'ю  >  Анатолій Коваленко (Блок Віталія Кличка) про вибори в столиці та про екологічну ситуацію в Києві 

Пряма мова
Прес – релізи
Виступи
Інтерв'ю


Прес – релізи

«УДАРна толока» на Печерську

Протягом останніх двох тижнів з ініціативи депутата Київради від фракції «УДАР Віталія Кличка» Анатолія Коваленка члени Печерської районної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» прибирали подвір’я житлових будинків Печерського району від минулорічного та зимового сміття, фарбували бордюри внутрішньодворових проїздів, проводили скопування та дезінфекційну обробку вапном стовбурів дерев.  

«УДАРівці» Печерська привітали ветеранів зі святом Захисників Вітчизни

22 лютого в приміщенні Ради ветеранів Печерського району УДАРівці районної парторганізації привітали ветеранів Печерська із Днем Захисників Вітчизни.  

Анатолій Коваленко: “Ми хочемо бачити наше рідне місто таким, яким його бачив у своїх мріях Володимир Сосюра”

19 грудня ц.р. у приміщенні Будинку письменників відбулося нагородження лауреатів літературної премії імені Володимира Сосюри. В урочистостях взяли участь засновники премії: президент Громадського фонду Святого Андрія Первозванного Анатолій Коваленко, голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, головний редактор газети «Літературна Україна» Сергій Коржак, член редколегії газети «Літературна Україна» Петро Перебийніс, творча громадськість столиці. А лауреатами премії стали: Сергій Гальченко, Борис Олійник, Михайло Сіренко та Василь Старун. 


Пошук »
Новини Інтерв'ю Анатолій Коваленко (Блок Віталія Кличка) про вибори в столиці та про екологічну ситуацію в Києві 

Анатолій Коваленко (Блок Віталія Кличка) про вибори в столиці та про екологічну ситуацію в Києві

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: Комітет виборців України закликає керівництво правоохоронних органів взяти під контроль вибори в Києві. Представники комітету занепокоєні інформацією про плани та сценарії різних політичних сил щодо зриву виборів або фальсифікації їх результатів. Зокрема їм відомо про блокування виборчих комісій, підкуп виборців та інші зловживання. Враховуючи це, комітет звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, до Генпрокурора та до виконувача обов’язків голови СБУ, в якому закликав правоохоронців ініціювати проведення спеціального професійного розслідування за зазначеними фактами і взяти під контроль ситуацію з київськими виборами.


Як контролюватимуть виборчий процес, ми дізнаємось лише по факту, а сьогодні  ми спілкуємось знову ж таки про київські вибори з Анатолієм Коваленком, представником блоку Кличка в Київраді.


Запитання інтерактивного опитування ми сьогодні сформулювали таким чином: чи є загроза, що через несприятливу екологічну ситуацію Київ стане непридатним для життя через декілька років?


Анатолію Андрійовичу, у нас на початку було озвучено про зрив виборів. Отже, КВУ б’є тривогу, а як ви оцінюєте реальність зриву виборів і кому це вигідно перш за все?

Анатолій КОВАЛЕНКО: На жаль, така ситуація, яка склалася в Києві з виборами саме мера Києва дає підстави, в тому числі і КВУ бити на сполох. Чому я про це кажу? Ми всі начебто з посмішкою відносилися до 75 кандидатів на посаду київського мера, але як виявилось, дійсно велика частина з них це технічні кандидати,  які реєструвалися з однією метою – направити до ДВК своїх представників, а з врахуванням того, що таких технічних кандидатів багато і в діючого мера, і в деяких інших політичних сил…

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: А як ви думаєте, вони тут… 

Анатолій КОВАЛЕНКО: Їх немає тільки в блоку Кличка.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА:   А у всіх інших кандидатів є? Давайте так: якщо в нас на сьогодні 75, то який орієнтовно відсоток того, що вони технічні, скільки ви даєте орієнтовно?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Ну, не менше 90% від 75, тому що і реальні соцопитування говорять про те, що є два кандидати, які сперечаються за мерське крісло – Черновецький і Кличко, є кандидати від політичних сил, які виконуючи волю своїх політичних партій, були висунуті і борються за це місце, а всі інші виконують функцію саме ту, про яку я кажу.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА:   Так давайте все-таки з вами дамо відповідь на запитання – якщо візьмемо 100%, скільки відсотків ви даєте, що вибори можуть бути зірвані?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Ну, я б сказав 50 на 50.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАЗолота серединка? А як щодо того, я намагаюся підвести, щоб наші слухачі зробили можливо висновки, що, скажімо так, демократи, які себе так називають, тому що слово демократія останнім часом дуже багато хто з політиків інтерпретує по-різному, не визначилися з єдиним кандидатом і також вже говорять про демократичну коаліції. В Київраді, про об’єднання демократичних сил, але тут теж багато запитань і вони теж залишаються ще відкритими, чи зможуть об’єднатися. Чи може це стати причиною, те, що немає єдності причиною зриву виборів?  

Анатолій КОВАЛЕНКО: Насправді я думаю, що причиною зриву буде не позиція демократичних сил, про які ви говорите, і блок Кличка, і блок Тимошенко просто приречені на те, щоб в новій Київраді створити демократичну більшість і припинити те правління або те свавілля, яке відбувалося останні два роки в місті Києві. Тому я думаю, що небезпека зриву виборів як раз не з цієї сторони, тому що більшість демократична в Київраді буде.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАБуде, але ж ви назвали тільки БЮТ, а як же НУНС? 

Анатолій КОВАЛЕНКО: І НУНС.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА:  Я зрозуміла. Там вже по ходу будемо розбиратися і аналізувати ці події. Йдемо далі. Секретар Київради Олесь Довгий виступає за повернення мажоритарної системи виборів в органи місцевого самоврядування та за відміну імперативного мандату. Окрім того, він вважає, що остаточне рішення проблем, пов’язаних з розвитком місцевого самоврядування, повинна бути оновлена конституція. Яке оптимальне рішення цих проблем?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Насправді я почав би цю тему обговорювати з того, що саме позиція керівництва нинішньої Київради дискредитувала місцеве самоврядування в Києві, як кажуть, опустили його нижче плінтуса.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКААнатолію Андрійовичу, але для кого дискредитували? Я так розумію, що люди на сьогодні по всіх соціологічних дослідженнях підтримують цю владу, яка ще на сьогодні є. Виходить, тільки для політиків дискредитувала сама себе? А люди…

Анатолій КОВАЛЕНКО: Я не говорив би стосовно підтримки людей само цієї влади, тому що це буде зрозуміло 25 травня, або точніше вже 26 травня. Якщо говорити про мажоритарну систему, то тут треба говорити про те, що ми хочемо побудувати в майбутньому. Якщо ми говоримо про громадянське суспільство, то як крок до його побудови треба вводити відкриті списки, але відповідальність політичних сил за своїх кандидатів або за своїх депутатів, які делегуються до того чи іншого представницького органу, повинна бути збережена обов’язково, тому що інакше ми відкотимось назад невідомо куди.

Що стосується імперативного мандату, я висловлювався ще майже рік тому, коли ми так різко і стрімко перейшли до виборів по партійним спискам до місцевих рад, імперативний мандат треба на одне або два скликання було ввести зразу з тим, щоб якимось чином дати можливість і політичним силам, і самим депутатам зорієнтуватися і зорганізуватися, а не поводити себе так, як повела себе частина БЮТ і частина блоку Кличка, і деякі депутати з НУ, коли на посули від міського керівництва почали перебігати з однієї фракції в іншу. Йшли під одними прапорами, з одніми обіцянками, а робити почали в Київраді зовсім інші речі.  

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАТобто ви за імперативний мандат, але на якийсь певний термін. Якщо ми заговорили з вами про імперативний мандат, в 2006 році ви були обрані депутатом Київміськради п’ятого скликання від народного блоку Литвина, а також стали головою постійної комісії Київміськради з питань екологічної політики, а на сьогодні ви входите в п’ятірку блоку Кличка. Чим спричинена зміна політичного вектору?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Ну, якщо коротко, то я сказав би так: незбіганням моєї особистої позиції і програми розвитку Києва, яку я особисто розробляв для блоку Литвина на минулі вибори, яка вже в дії, тобто в Київраді не була підтримана моїми колегами. І коли я це зрозумів, і з огляду на те, що півтора року я фактично, якщо подивитися на табло  голосування, голосував разом з блоком Кличка, тобто не підтримав жодного рішення по так званому земельному дерібану в тому числі і займав відповідну позицію по централізації влади, яка відбулась, це, до речі, в розвиток теми про місцеве самоврядування в Києві, то я зрозумів, що між обіцяним і фактом в моїх колег з фракції блоку Литвина є різниця, тому я, виходячи з того, що ці два роки саме блок Кличка і мої погляди на розвиток Києва і на  більшість рішень, які приймалися київською радою, співпадали, тому я прийняв таке рішення.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАА ви не боїтесь, що проти вас може бути застосований імперативний мандат?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Ну, якщо я приймав рішення, то я думав про це.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА:  Ну що ж, йдемо далі. Знову ж таки згадуємо про Литвина: він каже, що проведення повторних позачергових виборів мера Києва можливо влітку-восени. Він вважає, що столиця відображає концентровану боротьбу за владу в країні, і основні учасники виборів у Києві просто готуються до загальнонаціональних виборів. Отже, як ви думаєте, ми не прийняли відповідного законопроекту, який пропонували деякі депутати, про два тури. Чи реально те, що в Києві восени знову можуть бути вибори? І відразу прокоментуйте, що Київрада, як сказав президент, обирається лише на 18 місяців.

Анатолій КОВАЛЕНКО: Я не буду коментувати висловлювання великих політиків, яким є Володимир Михайлович Литвин, і тим паче президента України. Я висловлю свою точку зору на ці питання. Мені соромно і прикро, що не було прийнято зміни до законодавства про вибори мера в два тури не тільки для Києва, а звичайно для всієї України. Я вважаю, що це помилка або недопрацювання демократичної коаліції, яка надзвичайно захопилась пробиванням головного питання, тобто дострокових виборів у Києві і в цій запеклій політичній боротьбі були упущені такі питання.


Що стосується повторних виборів київського мера восени, я їх не виключаю, виходячи з того, що я переконаний в тому, що в Київраді буде-таки створена демократична коаліція і хоч я не вірю в те, що Черновецький переможе на виборах мера, але якщо таке трапиться, то я не виключаю повторних виборів мера восени.


Що стосується 18 місяців, то я вважаю, що сьогодні обирається Київрада на п’ять років і я, не коментуючи нічиїх висловів, вважаю, що київська міська рада обирається на п’ять років.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: З двох останніх пунктів ваша позиція зрозуміла, а щодо закону взагалі про два тури, то чомусь всі політики і як би всі почали говорити про це саме тоді, коли вибори в Києві були вже на носі, саме тоді якось сконцентрувалась увага, що нам потрібні зміни в законодавстві і нам потрібні два тури. А раніше про це не можна було подумати?  

Анатолій КОВАЛЕНКО: Ну, звичайно, можна, але згадали про два тури, я думаю, з огляду на те, щоб унеможливити знову тої помилки, яку кияни допустили в 2006 році, коли відбулись такі в нас цікаві вибори і мера обрали, якщо я не помиляюсь 400 тисяч виборців з мільйона дев’ятисот. По-перше, такому меру або такому голові міста дуже важко керувати, коли ти маєш саме таку підтримку, і коли сьогодні ті ж соцопитування  кажуть, що не підтримують,  від’ємний рейтинг діючого голови самий високий, дуже важко керувати містом, і не тільки Черновецькому, будь-кому. А система виборів у два тури такі речі унеможливлює, і мер обирається більшістю і опирається на цю підтримку киян, а це саме головне в діяльності будь-якого керівника місцевого самоврядування.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАА як ви ставитеся до того, що я багато чую від киян, від тих, хто слухає і дивиться, хто цікавиться про кандидатів, які йдуть на київські вибори, на київського міського голову, і в результаті в людей складається думка і вони, не приховуючи навіть, кажуть, що ми назло будемо голосувати за Черновецького, тому що ми на це все дивитися більше не можемо. Як вам така реакція?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Я хотів би в цих людей спитати – назло кому? Назло собі – будь ласка. Якщо ці люди не думають про майбутнє Києва, про те, де будуть жити їхні діти і внуки, то мабуть можна голосувати назло. Якщо є голосувати назло кому, тоді будь ласка, але ж це назло самому собі. Я позицію таких людей не розумію.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: Хочеться вірити, що назло ніхто нікому не буде нічого робити. Отже, йдемо далі. Ви заслужений будівельник України, і мене цікавить таке питання: позачергові вибори в Києві заважають знесенню недобудованої будівлі торгівельно-розважального центру «Троїцький» перед будівлею НСК «Олімпійський». Про це заявив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко. Як ви вважаєте, от ми багато чого, мені здається, кажемо, от вибори нам заважають зробити те, інше, п’яте, десяте, ось. Тут теж в нас Євро-2012, ми тут… нам теж заважають зносити, навіть кажуть…

Анатолій КОВАЛЕНКО: Насправді все зовсім не так. Рішення про знесення цього комплексу напроти стадіону «Олімпійський» було прийнято задовго до того, як почалась активна виборча кампанія, це по-перше. По-друге, ніхто не заважав меру, який так опікується підготовкою до Євро-2012, зібрати по терміновим для Києва питанням Київраду і прийняти відповідні рішення. Я переконаний, що депутати Київради, а ми такими сьогодні де-юре є, за такі рішення проголосували б в унісон  і одноголосно. Тому легше нічого не робити і заховатися за дострокові вибори ніж реально щось робити.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАЧому? Як ви думаєте, чому «Троїцький» сьогодні не йде знесення?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Ну, так як пояснив перший заступник, я цитую ці слова із ЗМІ, що поки не буде гарантії київського бюджету на компенсацію…

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА:   Ви як вважаєте, це може справді стати підґрунтям і справжньою причиною?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Я думаю, що якби інвестори реально довіряли міській владі, то цього не було б.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: В нас є лист на електронну скриньку від Едуарда з міста Фастів: «Чи буде підтримана ідея пасажиропотоку в київському метро, зокрема станції метро «Вокзальна» на тлі підготовки до  Євро-2012?»

Анатолій КОВАЛЕНКО: Я думаю, що безумовно і не тільки збільшення пасажиропотоку київського метро до Євро-2012 має бути виконане, а й об’єднання наземного і підземного метрополітену, як це є в багатьох країнах світу. І можливість в Києві це зробити є без особливо великих затрат. Об’єднання наземного і підземного метрополітену збільшить пасажиропотік  в рази.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАА від кого це залежить?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Від київської влади і від її співпраці в тому числі з Південно-західною залізницею.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: Ну що ж, а буде співпрацювати? 

Анатолій КОВАЛЕНКО: Безумовно. Принаймні в програмі блоку Кличка такий пункт є.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: Йдемо далі. В Україні взагалі застарілі технології очистки води і очисні споруди старі і зношені. Наприклад, київські фактично не очищають стоки і все це викидається в Дніпро. Прийшовши до наших квартир забрудненими та зношеними водопровідними трубами, вода стає механічно та біологічно забрудненою. Для зменшення шкоди її хлорують, а потім цей хлор потрапляє в організм людей, а це небезпечно. Скажіть, будь ласка, це навіть може спровокувати, кажуть, ракові пухлини. Україна вже кілька років поспіль не може запровадити нового держстандарту на питну воду, бо за ним майже 90% джерел водопостачання в Україні можуть стати непридатними. Як боротися з якістю питної води і чи можна довіряти тій воді, яку ми купуємо в пляшках?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Ну, в своєму запитанні ви фактично вже дали відповідь стосовно якості київської води…

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: Я хочу від вас почути, що робити з цим?


Анатолій КОВАЛЕНКО: Якщо говорити про київську воду, то перше, що треба робити з водою це впровадити нові технології очищення води діоксідом   хлору, а не сьогоднішнім хлоруванням, про яке ви говорили, і яке надзвичайно шкідливе для здоров’я. 

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: Як би ви порадили киянам, сьогодні можна пити взагалі воду з крану? 

Анатолій КОВАЛЕНКО: Ні. Якщо я особисто і моя особиста порада, я думаю, що подавляюча більшість киян і так розуміють, що сиру воду з крану в Києві, як би не завіряли фахівці, які займаються цією водою, і розказували, що вона відповідає стандартам, які діють сьогодні на Україні, пити не можна. Ну, це і якість наших стандартів, які вже давно треба міняти, і якість води, яка тече в нас з кранів.
Що стосується бутильованої води і води, яка тече в наших бюветах,  то тут теж треба підходити обережно і не захоплюватися водою з бюветів, тому що в дуже багатьох бюветах, де  не запроваджена відповідна очистка, тече так звана мертва вода…
 

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАЙдемо далі. Перший заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко вважає, що нинішню ситуацію з побутовими відходами в Україні можна порівняти з радіаційним забрудненням. Ви, будучи головою постійної комісії Київради з питань екологічної політики, як працювали над цим питанням? 

Анатолій КОВАЛЕНКО: Два роки київська міська влада веде розмови про проведення тендерів і про будівництво двох сміттєспалювальних заводів. На жаль, цього не відбулось, і Київ сьогодні з точки зору сміття дійсно знаходиться на межі екологічної катастрофи. П’ятий полігон перезавантажений, наш сміттєспалювальний завод, який своїми запахами тероризує весь Харківський   масив, не реконструюється, два обіцяні сміттєспалювальні заводи не будуються.

Якщо говорити про нашу позицію, то все-таки поводження із сміттям треба було починати із затвердження нової схеми поводження з твердими побутовими відходами. Позиція блоку Кличка полягає в тому, щоб не будувати нові сміттєспалювальні заводи великі, які будуть заважати жити, якщо цей, діючий, заважає мешканцям Харківського масиву, то новий буде так само заважати мешканцям Троєщини, а йти треба передовим шляхом, яким йде вся Європа, принаймні наші сусіди, це шлях будівництва сміттєпереробних заводів і роботи з мешканцями по збиранню сміття для цих сміттєпереробних заводів. Як раз така позиція і була від нашої екологічної комісії, але, на жаль, вона не була почута.


Я сьогодні, наприклад, навіть не можу сказати, в якому стані в Києві перебуває питання з будівництвом сміттєспалювальних заводів. Затяжка з вирішенням цієї проблеми ще…

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: Чекайте, нам потрібні сміттєспалювальні чи сміттєпереробні?  

Анатолій КОВАЛЕНКО: Наша позиція – сміттєпереробні…

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАА будують?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Нічого не будують, ні сміттєспалювальних, ні сміттєпереробних. Нічого не будують.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАЧекайте, у нас є власне, от я так розумію, що завод, який в нас працює, про його винесення за межі міста, сміттєспалювального заводу, деякі навіть пропонують перенести його в Чорнобильську зону.

Анатолій КОВАЛЕНКО: Ну, це не про сміттєспалювальний завод. Діючий завод «Енергія» треба негайно реконструювати, поставити нове фільтровентиляційне обладнання і це дасть можливість повністю ліквідувати всі запахи, всі негаразди, які відчувають від цього заводу мешканці Харківського масиву, і це треба робити негайно. Говорити про перенесення в Чорнобильську зону, туди є що переносити – це і об’єднання «Захід», це і завод «Радикал», де зберігаються надзвичайно… на території міста Київ зберігаються надзвичайно токсичні матеріали, за якими сьогодні відповідним чином, скажімо так, ніхто не дивиться. Берилієві відходи -  це страх, який знаходиться сьогодні на території Києва.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА:   Анатолію Андрійовичу, я так розумію, що ви будете категорично проти, коли знову будуть пропонувати збудувати в Києві декілька сміттєспалювальних заводів?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Так. Ми виступаємо за будівництво сміттєпереробних заводів.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА: Так, йдемо далі. Збирання відходів має бути роздільним – окремо папір, скло, пластик, метал. В різних країнах існує від трьох до п’яти баків роздільного збирання сміття. Ми позиціонуємо себе як європейська столиця. Коли будемо збирати окремо сміття?

Анатолій КОВАЛЕНКО: Оце як раз перша проблема, яка і стримує будівництво сміттєпереробних заводів. І досвід в нас є, і експеримент в Києві, який вже в деяких районах, я пам’ятаю, в Оболоньському  районі затягнувся вже, його треба терміново впроваджувати на території всього міста Києва. Треба заохотити жителя Києва для роздільного збирання сміття. Це дуже легко робити. Прикладів можна приводити масу, ну, наприклад, як заохотити мешканців Троєщини? Ви не хочете категорично, щоб будували біля вас сміттєспалювальний завод, тому що це будуть запахи і взагалі це небезпечно, тоді треба збирати роздільно сміття і тоді буде побудовано екологічно безпечний сміттєпереробних завод.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАТак мені здається, що люди готові до того, щоб викидати роздільно сміття. Питання в тому, що де? Куди? Те ж не будеш пакетами виставляти.

Анатолій КОВАЛЕНКО: Оце ж я про це кажу, що вже другий рік йде експеримент і ніяк ця схема в Києві не впровадиться. Це ж питання не до екологічної комісії,  до виконавчої влади київської.

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА:   І до речі, от є зауваження, дуже доречні, як мені здається, від деяких жителів, що коли є роздільні баки, машина приїжджає і все одно все в одне вивозить.

Анатолій КОВАЛЕНКО: Звичайно, є і таке, тому що сміттєпереробки немає і везеться все рівно все в одне місце.

СЛУХАЧ: Добрый вечер. Анатолий, Харьков. У меня вопрос касательно выборов киевского городского головы: подскажите, вот известно, что короля играет свита, как можно выбирать человека, в данном случае речь идет о Кличко, если часть команды, которую он привел в Киевраду, просто ушла?

Анатолій КОВАЛЕНКО: На помилках учаться, якщо ви знаєте, мій тезка з Харкова, і та група товаришів, яка пішла від Кличка, яка представляла партію «Пора», його минула команда створювалась на базі ПРП і партії «Пора». «Пора» спочатку перейшла в самостійну фракцію, потім очутилась вже у фракції ПР. На помилках учаться, і нова команда, яку сформував Віталій Кличко, яка йде зараз до Київради, це команда професіоналів, а не політиків.

СЛУХАЧ: Добрый вечер. Валентин, Киев. Я в принципе вроде как собрался голосовать за Кличко, но вот последняя фраза в отношении качества питьевой воды, постольку поскольку я в общем-то являюсь экспертом в этом вопросе, мне кажется, что это абсолютно непрофессионально, и меня озадачило, что вот в команде есть люди, которые не очень, я бы так сказал, хорошо подготовились к эфиру, потому что так говорить о том, что вода из-под крана в Киеве небезопасна, это абсолютно не соответствует действительности. Если сравнивать с той же бюветной водой, то это гораздо более безопасная вода…

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАТобто з крану безпечніше ніж з бювету?

СЛУХАЧ: Абсолютно точно.

Анатолій КОВАЛЕНКО: Ви мене дуже неуважно слухали, тому що я говорив, що з бювету без відповідної обробки тече дійсно мертва вода. А стосовно води з крану я наполягаю на тому, що це небезпечна для вживання без відповідної обробки вода, яка тече з наших кранів. І мова не в технічних умовах і не в ГОСТах, якими ми сьогодні керуємось, які затверджені були ще в 60-х роках, а в тому, що вода, яка обробляється хлором і тече по ржавим трубам, для вживання небезпечна, і я радити киянам вживати її без відповідної обробки не можу. 

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАВ нас є ще запитання з електронної скриньки: «Чи потрібно витрачати кошти на доведення якості води з крану до високих вимог, адже цією водою миємо підлогу, перемо, зливаємо в каналізацію і лише 5% п’ємо. Це марнотратство».

Анатолій КОВАЛЕНКО: Безумовно треба,  для цього треба  впровадити новітні технології очищення води і реалізувати відповідну програму по заміні водоводів і по заміні внутрішньо домових систем водопостачання. Це робити треба безумовно і треба довести все-таки київську воду, яка тече з крану, до європейських стандартів води для вживання. А паралельно прокласти технологічні водоводи для промислових підприємств, які у великій кількості сьогодні в Києві, на жаль, вживають для технологічних нужд артезіанську воду. 

Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКАНу що ж, в нас, на жаль, нема результатів інтерактивну, але ми їх отримаємо з часом. Залишайтеся на «Ера-FM».

Розмовляла Тетяна ХМЕЛЬНИЦЬКА

16.05.08, Радіо „Ера-FM”, Програма „Від першої особи”

16 травня 2008 року
  Зворотній зв’язок        Мапа сайту      
© Персональний сайт Анатолія Коваленко, 2008.
© Розробка сайту AMT, 2008.